BCE - Smart'up
  
Smart'up

ImageRosnąca konkurencja i ilość produktów poligraficznych na rynku powodują, że drukarnie oferują swoim klientom nowe produkty. Mają one rozpoznawalny wygląd oraz trudno wykonać ich imitacje. Właściwości te można osiągnąć za pomocą farb drukarskich.
Obecnie zastosowanie kolorów i specjalnych efektów zwraca uwagę i pozwala na odróżnienie produktu od innych marek.
Z tych powodów, Brancher przedstawia w swojej ofercie gamę produktów Smart'up, które spełniają nowe wymagania klientów. Znajdują się wśród nich farby do drukowania zabezpieczonych dokumentów (farby wymazywalne, luninescencyjne, itp.) oraz takie, które pozwalają na nadanie produktom wartości dodanej (lakiery perłowe, zapachowe, itp.).

Farby wymazywalne
Są to farby Offsetowe. które można usunąć przez wymazanie gumką. Ten rodzaj farb jest używany d drukowania czeków i innych zabezpieczonych dokumentów. Są dostępne zarówno w wersji triadowej, jak i w postaci farb mieszanych.

Farby luminescencyjne
Farby te emitują światło widzialne pod wpływem promieniowania nadfioletowego (UV) lub podczerwonego (IR). Służą one do produkcji zabezpieczonych dokumentów albo umożliwiają optyczny odczyt zawartości.
Brancher oferuje tego typu rodukty w całej gamie lakierów oraz wszystkich farb mieszanych. Parametry luminescencji i intensywności są dopasowywane do wymagań klienta.

Farby i lakiery interferencyjne i o perłowym połysku
Efekt tych produktów może być zarówno opalizujący jak i połyskliwy, w zależności od technologii drukowania. Zwiększenie efektu następuje od technologii offsetowej w kierunku fleksografii i wklęsłodruku. Odbitki wykonane farbami interferencyjnymi zmieniają barwę w zależności od kąta obserwacji.

Lakiery zapachowe
Lakiery te wydzielają zapach po przetarciu ich powierzchni.

Farby z lustrzanym połyskiem
Są one alternatywą dla tłoczenia folią. Polecamy je szczególnie do małych nakładów.

Farby fosforescencyjne
W odróżnieniu od farb luminescencyjnych pochłaniają energię i emitują światło po ekspozycji. Długość reemitowanych fal można dopasować do wymagań klienta.

Farby termochromowe
Pod wpływem określonej temperatury zmieniają barwę. Barwa powraca do wyjściowej po przywróceniu pierwotnej temperatury. W zależności od żądanego efektu barwnego i temperatury zmiany dostępne są farby z efektem odwracalnym jak i nieodwracalnym.